LAUPÄEV, 15. APRILL 2023 11:00 – 18:00
Konstellatsiooni laupäev Karin Londoniga

Seekordne konstellatsioonipäev algab lühiloenguga, millel on intrigeeriv pealkiri: “Kas konstellatsioon ravib ja kui ravib, siis mida?” Viimasel ajal on konstellatsioonimeetodist ajakirjanduses palju juttu olnud, peamiselt negatiivsetes toonides. Eesti Professionaalsete Konstellööride Assotsiatsiooni (EPKA) esinaine Karin London, akadeemilise taustaga sertifitseeritud konstellöör ja terapeut, räägib, millised on konstellatsioonimeetodi võimalused:

– Mida saab üldse konstellatsioonis teha?
– Kas konstellatsioon ravib ja kui ravib, siis mida?
– Millal ja millisel konstellatsioonil on terapeutiline efekt?
– Väike ülevaade ühest teadusuuringust

Peale sissejuhatavat osa jätkub päev konstellatsioonitöödega. Veel paaril inimesel on võimalik tellida konstellatsioonitöö individuaalsel teemal, mis on hetkel aktiivne. Väga oodatud on esindajad ja vaatlejad.

Karin London keskendub oma töös psühholoogilistele ja terapeutilistele konstellatsioonidele ning teraapiale. Ta on töötanud koolitaja, superviisori, coachi ja terapeudina 28 aastat, alustades juba ülikooli ajal. Tema akadeemiliseks taustaks on eripedagoogika ja majandus (MBA), täiendõpped psühhodraama, pere- ja organisatsiooni konstellatsioonide, NLP ja psühhoanalüütilise arenguteooria ning erinevate traumakäsitluste alal. Karini viimaste aastate huvi on suunatud konstellatsioonide ja teiste teraapiate integratsioonile – tulemused on tema kogemuse järgi kiiremad ja ka tõhusamad.

Konstellatsioonid ehk süsteemsed paigutused või ka süsteemsed lahendused on dünaamilist ruumilist kujundit kasutav protsessitöö metoodika. Seda kasutatakse süsteemi hetkeseisu kaardistamiseks või parima võimaliku lahenduse leidmiseks teraapias, supervisioonis, coachingus ja psühholoogilises nõustamises, samas ka pedagoogikas, juriidikas ja mitmetes teistes valdkondades. Süsteemiks võivad olla näiteks isik, suhe, suguvõsa, organisatsioon
Loe lähemalt: http://epkaest.com/konstellatsioonid-2/…

Perekonstellatsioonid põhinevad ideel, et probleemid kanduvad läbi põlvkondade, tekitades probleeme olevikus. See idee omakorda põhineb epigeneetikal – teadusel, mis uurib päriliku fenotüübi muutuseid, mille käigus ei ole DNA järjestus muutunud. Traumade tulemusena muutub järgnevate põlvede neurokeemia. Tartu Ülikoolis on tehtud mitmeid seda teooriat kinnitavaid katseid.

Konstellatsioon ise toob nähtavale peresüsteemis olevad probleemid, mille kaudu saab aidata lahendada palju isiklikke probleeme nagu:

Probleemid esivanematega, õdede ja vendadega
Korduma kippuvad mustrid
Vanemate ja laste vahelised suhted
Erinevad sõltuvused
Depressioon
Suguvõsa- ja lapsepõlvetraumad
Lapsendatud lapsed, aborteeritud lapsed
Haigussümptomid, millele ei suudeta leida seletust
Lõpetamata suhted kaotustega

TOIMUMISAEG:
Laupäev, 15. aprill kell 11:00 – 18:00

ASUKOHT:
Fun & Zen Stuudio, Tallinn, Nõmme. Aadress Vabaduse pst 128. Siseneda peauksest ja tulla 2. korrusele.

HIND:
Individuaaltöö tellimine 200€
Osalemine asendajana 20€

REGISTREERIMINE:
Kohtade arv on piiratud, seega on vajalik eelregistreerimine! Palun saada e-kiri: funzenstuudio@gmail.com või helista tel 51 88 550
Võib kirjutada ka Messengeri: Reet Henn