Konstellatsiooni lühikursus
21-22.05.2022Kell 10:00 – 18:00
Registreeri SIIN
Tutvustav VIDEO

„Lahendamata minevik on saatus – see kordub“   Thomas Hübl

 

MIS ON KONSTELLATSIOON?

Konstellatsiooni näol on tegemist viimaste aastate jooksul kogu maailmas kiiresti leviva ja populaarsust koguva süsteemse teraapia meetodiga  – seda kasutatakse düsfunktsionaalse või probleemse olukorra aluseks oleva dünaamika nähtavaks tegemiseks, olgu see siis perekondlik või mitte. Kuigi meetod viitab tavaliselt perekondlikele probleemidele, saab seda kasutada igas olukorras, mis vajab paranemist, selgust või probleemide lahendamist. Konstellatsioon annab juurdepääsu isiklikule sisemisele „kaardile“ (map?), see paljastab osadevahelised seosed ja/või konfliktid ning seejärel astutakse samme osade lahendamiseks ja/või taasühendamiseks. Kogemus annab suurema teadlikkuse, korra ja mõistmise probleemide suhtes, millega praegu silmitsi seisate või mille olete minevikust pärinud.

Konstellatsioon on esmalt tööriist süsteemis mittetöötava avastamiseks ja seejärel vahend vajaliku tasakaalu ja tervenemise saavutamiseks. Oleme lõppude lõpuks meiega seotud süsteemide tooted ja loomulikult on süsteemides konflikte, tõkkeid või kitsaskohti, mis mõjutavad nende toimimist. Töötatakse selle nimel, et muuta valuenergia tugevuseks ja see võimaldab kergemalt ja autentsemalt edasi liikuda.

Selle lähenemisviisi teraapia eeliseks on, et see on väga kiire, kuna ravib keha ja vaimu korraga. Üks konstellatsioon võib paljastada probleemi põhjuse, mille avastamiseks näiteks traditsioonilises vestlusteraapias kulub kuid või aastaid, ja see muudab ligipääsetavaks kauged algpõhjused, nagu paljude põlvkondade tagused esivanemate traumad.

Üheks eesmärgiks on oma mina tugevdamine ning eraldumine nii suguvõsa kui ka ühiskonna programmidest. Selle tagajärjel tekib võimalus uueks spontaansuseks, ärkamiseks ja teadvuse arenguks. Suunates oma peresüsteemi varjukülgedele valgust, tähelepanu ja fookust, tekib meile uus elujõud ja areneb süsteemi intelligentsus.

 1. Keskne mõiste on lojaalsus. Lojaalsuse tõttu oma suguvõsa süsteemi vastu jääme haigeks, oleme „õnnetud“, kanname võõrast koormat jne.
 2. Põimumine

Läbi põimumiste oleme seotud oma vanemate, nende vanemate ja eelnevate põlvede eludega – kanname raskusi lojaalsusest nende eest.

 

KURSUSE SISU:

 1. Kuidas olevikus toimuv seostub minevikuga ja kuidas see mõjutab tulevikku. Kust ja kuidas tulevad kordused.
 1. Rasked üleelamised ja trauma – mis juhtub inimesega (aju, hing, keha, mõtlemine)
  – Isiklik suguvõsa ja  kollektiivne trauma
  – Perekondlik, organisatsiooni, ühiskonna  trauma
  – Vanemate osa traumas
 1. Süsteemsed seadused (inimesed, looma- ja taimeriik)
  – Kuulumine kui elu ja surma küsimus
  – Koha ja hierarhia seadus
     Võimuhierarhia ja kasvuhierarhia
  – Andmise ja võtmise tasakaalu seadus
 2. Isiklik ja kollektiivne südametunnistus. Lojaalsus ja reetmine
 3. Kõige keerulisemad ja kahjustavamad dünaamikad ehk mustrid
  – Vägivalla dünaamika – ohver, agressor, päästja. Mida see tegelikult
    tähendab  ja väljendused erinevatel tasanditel
  – Ellujääja süü – miks me tunneme ennast süüdi või ei saa rõõmustada, kui teised  
    kõrval kannatavad (Ukraina)
  – Vanemate või vanavanemate asemel ning järgi minek
  – Võõras koht ja teiste  koorma kandmine
 4. Kultusautori David Quinni Võtjate ja jätjate kultuur
 5. Kultusautori Ken Wilberi meemiteooria ja kus sellel teljel asub suur osa inimkonnast (sinine meem- konservatism)
 6. Enda ja suguvõsa tervenemise võimalused

KURSUSE ÜLESEHITUS

Kursus toetub konstellatsiooni põhilistele alustaladele ja tutvustab selle olulisemaid printsiipe. Kasutatakse integratiivset meetodit – konstellatsiooni blokid on seotud nende autorite ideedega, kes koolitajat on oluliselt mõjutanud.
Teooria blokid vahelduvad „elavate mudelite“ ja rühmatöödega ning küsimus – vastus diskussiooniringidega.
Kursuse tulemusena tõuseb osalejate teadlikus alateadlike sidemete tähendusest ja tähtsusest oma peresüsteemile. Samuti saab osaleja juurde integreeritud teadmisi konstellatsioonide alustest ja filosoofiast.

 

Koolitaja ja konstellöör:

Karin London töötab terapeudi, superviisori, coachi ja koolitajana alates 1994 a.
On lõpetanud eripedagoogika Tartu Ülikoolis. Ülikooli ajal alustas ta teraapia õpinguid psühhodraama alal, hiljem ka NLP, pereteraapia, pere- ja organisatsiooni konsteallatsioonide- ning teiste teraapiate alal.

Perekonstellatsiooni õppe  lõpetas ta 2016, ja organisatsiooni konstellatsiooni õppe 2015, lisaks põhiväljaõpetele on ta osalenud paljudel teistel konstellastiooni puudutavatel koolitustel,n. trauma ja haigused konstellatsiooni töös, erinevate tehnikatega töötamine konstellatsioonis jne.

Karin viib läbi avatud konstellatsiooni gruppe, töötab palju individuaalklientidega, esineb süsteemsete pere-ja organisatsiooniseaduste tutvustamisel konverentsidel, kirjutab artikleid.
Koolitaja jaoks on olulised peale süsteemsete teadmiste  ka teadmised  psüühika toimimisest ja häiretest. Samuti ka teadmised laiemalt tervikuna, mida ta integreerib konstellatsiooni teooriatesse.

Karin on alates 2022 a. Eesti Professionaalsete Konstellööride Assotsiatsiooni juhatuse esimees.


ÜLDINFO
 

Toimumise aeg: 21-22.mai 2022    kell 10.00 – 18:00  
Tartus
Kursuse hind kuni 08.05.2022 160€
Kursuse hind alates 09.05.2022 180€

Osalemiseks on vajalik registreerimine jakoha tagab osavõtutasu tasumine. Täpsem info peale registreerimist e-meilile.
Registreerida saab siin https://forms.gle/Hwb1TwBMJHQd8XWs7

Mõlemal päeval on kaks väiksemat pausi, mille ajal pakume snäkke, teed ja kohvi. Üks suurem lõunapaus, mis ei kuulu osalemistasu sisse.

Lisainfo anneli@penner.ee Tel 5565 5536

Vaata tutvustavat videot SIIT